Rapla Muusikakooli klaveriõpetaja JAAN VAIDLA, kes on käesoleva aasta Rapla valla kultuuriauhinna “Valla Vedur” omanik, andis välja 28. märtsil juba kolmanda noodiraamatu, mis seekord kandis pealkirja “Vedur vikerkaarel”. Raamatu esitlus toimus samal päeval õpetaja klaveriõpilaste kontserdil Rapla Muusikakoolis. Kontserdi alapealkirjaks oli “Muusikat barokist rockini”. Tähistati ühtlasi ka J. S. Bachi ja G. Fr. Händeli 330. sünniaastapäeva.
Õpetaja Jaan Vaidla on ise noodiraamatu saateks kirjutanud järgmist: “Käeoleva vihiku koostamiseks andis innustust kõigi aegade ühe geniaalsema muusiku, paljude klaveriõpilaste poolt kardetud ja enamiku klaveriõpetajate poolt armastatud helilooja Johann Sebastian Bachi 330. sünniaastapäev…… just tema muutis muusika “värviliseks”, häälestades oktavi 12 pooltooni võrdsetena ja võimaldas “viisivaba kulgemise” kõigi helistike vahel…. Õpilaste ja õpetajate pilgud on aga suunatud tulevikku. Rein Rannapile kuuluvad 1978. aastal venekeelse akadeemilise auditooriumi ees lausutud ja tookord oma äärmuslikus julguses jahmatama panevad sõnad: “Rock – tulevikumuusika? Mõelgem sellele!” Järgnevates palades ongi püütud meie tavapärase muusikahariduse äärealasid – barokist rockini – ühendada.”
Kontsert oli meeleolukas nagu väljakuulutatud pealkirjad olid lubanud! Algas vikekaarel, hõlmitseti barokis, sõideti auruveduriga ja rockiti. Õpetaja Jaani muhedad vahepalad andsid kontserdile veelgi värvi. Kõlasid ka kõik uude noodiraamatusse kirja pandud klaveripalad, mis on mõeldud mängimiseks neljale käele. Kuulajaid võlus arvatavasti enim viimane kontserdi esitus, milleks oligi J. S. Bachi ja E.Presley “Barokist rockini” J. Vaidla seades. Esitajateks sedae autor koos Vi klassi õpilase Martin Tilgaga. Õpetaja oli kokku pannud Bachi Prelüüdi C-duur “Hästi Tempereeritud Klaveri” I vihikust motiive Presley igihalja meloodiaga “Love me tender”, pakkudes nii enda sõnutsi õpilastele “klassikalise varasalvega tutvumiseks mängu – ja multifilmide kõrvale alternatiivse koosmusitseerimise rõõmust pakatava võimaluse”.