Eesti muusikakoolides toimub iga õppeaasta kolmandal veerandil nn. mõõduvõtmine. Eesti on jagatud selle tarbeks erinevateks regioonideks. Rapla Muusikakool kuulub Loode-Eesti regiooni koos 22 muusikakooliga Harju-, Rapla-, Lääne- ja Hiiumaalt. Kõigepealt selgitatakse välja oma regiooni parimad, kes siis lähevad mõõtu võtma juba vabariiki. Üleriiklikud konkursid toimuvad kahe aastase tsükliga erinevate pillide lõikes.

Käesoleval aastal korraldas Rapla Muusikakool regiooni löökpillikonkurssi, millest sai sisuliselt 3 regiooni konkurss, kuna osavõtjaid oli meie regioonile lisaks ka Lääne- ja Ida Virumaalt ja Pärnumaalt. Konkurss sai teoks tänu Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupi ja Rapla valla kultuurinõukogu poolsele toetusele.

Loode-Eesti regiooni konkursilt toodi koju 7 auhinnalist kohta ja 10 diplomit.

I koha sai SAALE ITI PIHLAP õp. TEKLA TAPPO VIIULIKLASSIST.

III koha saavutasid:

LIISBETH FUCHS ja MARLEEN TILGA õp. Maiken Pajupuu viiuliklassist

KERTU BACHMANN – õp. Tekla Tappo viiuliklassist

PATRIK SEBASTIAN UNT -õp. Jandra Puusepa saksofoniklassist

AGUR MÜNTER -õp. Jandra Puusepa ja Hannes Altrovi klarnetiklassist

LOTA-MII PESTI – Õp. Talvi Lukase klaveriklassist.

 

Diplomid kava hea esituse eest tõid koju:

MARKUS PEÄSKE – õp. Paul-Gunnar Looranna tšelloklassist

KERTU REIMAL, INGRETE  HERMANSON, LEANDRA KALF ja JAKOB ERMANN – õp. Maiken Pajupuu viiuliklassist;

HANNA LUUKAS, IRIS VAHTRA  ja AVELI RANNAMÄE – õp. Tekla Tappo viiuliklassist;

DAILI-ELIISE TALL – Õp. Uku Kübara löökpilliklassist

Kahjuks kõikidele meie õpilastele auhinnalisi kohti ei jagunud, kuigi mõnel jäi auhinnalisest kohast õige väheke puudu!  Tublilt esinesid ka õp. Jandra Puusepa õpilased: Mervin Mägi, Artur Rosenthal, Rednar Moks, Liseth Vain, Stefan Sarv; õp. Maiken Pajupuu õpilane Jette Rosenthal; õp. Tekla Tappo õpilane Mia Sepp; õp. Uku Kübara õpilane Ott Laurson ning õp. Robert Rebeli õpilane Kaspar Krill. Kontsertmeistritena astusid üles Kristi Hinsberg, Lilian Jõesaar ja Aleksei Lõgun.

Rapla valla laulukonkursil esinesid tublilt õp. Triin Saarela õpilased: Johanna Herkel, Veronika Gabriel, Annemari Mõttus, Lisete Kirs, Eleri Rahuoja, Agur Münter ja Geidy Tšumitšev, kes sai žürii eripreemia.

Kiilis toimunud tšellofestivalil esinesid südikalt õp. Paul-Gunnar Looranna õpilased Maria Luukas, Marjette Tammik, Anete Otti, Markus Peäske Christian Viiart ja Mari Laurson.

Õpilasi saatsid klaveril kontsertmeistrid Kristi Hinsberg, Lilian Jõesaar ja Aleksei Lõgun.

Õpetaja Angela Katkosilti flöödiklassi kõik õpilased esinesid Tallinnas 13. aprillil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias korraldatud “Flöödilaupäevakul”.