Veebruari alguses saime kutse esineda Klassikaraadio otseeetris 9. märtsil kell 16.15-17.00. Alustasime kava kokku panekuga. Kahjuks õgvendasid haigusepoisid kõvasti samal ajal kooli tööd. Tegime valiku õpetajate poolt välja pakutud numbritest ning Tallinna sõitsime 17 õpilase, 6 õpetaja ja 3 kontsertmeistriga, et oma lubadust täita.
Saates kõlas 10 muusikapala. Mängisid nii ansamblid (õp. Angela Katkosilti flöödiansambel: Aliis Siniroht, Kadri Schihalejev, Karmen Palusoo, Kulla Raam; viiuliansambel: Mia Sepp, Kertu Bachmann koos õp. Tekla Tappoga; IVklassi klaveritrio: Jette Schelejev, Lydia Helene Teder koos õp. Jaan Vaidlaga ja õp. Paul Gunnar Looranna I klassi tšelloduo: Markus Peäske ja Anete Otti) kui ka solistid: Kert Vahtre (õp. Angela Katkosilti flöödiklassist), Mia Sepp ja Triin Pihlap (õp.Tekla Tappo viiuliklassist), Agur Münter ( õp. Jandra Puusepa klarnetiklassist), Patrik Sebastian Unt (õp. Jandra Puusepa ja Danel Aljo saksofoniklassist) ning Katriine Roosi (õp. Triin Saarela lauluklassist).DSC01511DSC01517DSC01519 DSC01534DSC01543DSC01549DSC01561DSC01566DSC01577DSC01580 Kontsermeistritena astusid üles Kristi Hinsberg, Lilian Jõesaar ja Aleksei Lõgun.
Klassikaraadio asub raadiomaja 9. korrusel ning sealt avanes imeline vaade merele. Stuudio on helge ja inimesed tohutult sõbralikud. Seal veedetud neli tundi läksid nagu lennates. Kõigepealt tehti proovi, et helirešisöör, kelleks osutus samuti Rapla Muusikakoolis klaverit õppinud õppinud mees – Ats Treimaa – saaks erinevad mikrofonid paika tasakaalustatud helipildi loomiseks. Lastel oli huvitav jälgida kuidas saate tegemine käib ja sellesse oma väärikas panus anda. Emotsioonid olid pärast saadet ”laes” – kõik ju õnnestus hästi! Saadet juhtis Nele-Eva Steinfeld, kes toredasti vestis esitajatega juttu muusikapalade vahele. Pärast saadet ootasid meid kõiki isuäratavad kringlid. Meeleolukas päev raadios lõppes väikese ekskursiooniga.DSC01591