Kuuel Eesti noorel muusikul oli suurepärane võimalus osaleda veebruari lõpus noorteorkestris ODE( Orchestre Démos Europe). Orkestris oli pea kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest tulnud noored muusikud, kes ühe nädala jooksul tegid koos proove. Kõige selle tipuks toimus 26. veebruaril kontsert suurimas Pariisi kontserdisaalis – Pariisi Filharmoonias. ODE moodustamise põhjuseks oli Prantsusmaa eesistumine Euroopa Nõukogu juures.

Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu kaudu valiti Eestit esindama 4 õpilast Harjumaa Keelpilliorkestrist ja 2 Tallinna muusikakoolidest. Rapla Muusikakooli esindas Elisabeth Triik vioolaga ja viiulil vilistlane Mia Sepp, kes sellest aastast õpib Georg Otsa nimelises Muusikakoolis. Mõlemad tüdrukud osalevad ka Harjumaa keelpilliorkestris. 

120 noort muusikut, 27 Euroopa Liidu riigist, vanuses 12-18 harjutasid nõudliku kava kokkumängu professionaalsete juhendajate pilgu all pikad päevad. Orkestri kontsertmeistri kohale valiti, proovide käigus silma paistnud, Eesti tüdruk Mia Sepp.  Kontserdi kavas olid Euroopa tuntud heliloojad: Grieg, Mussorgski, Beethoveni 9. sümfoonia viimane osa „Ood rõõmule”, samuti rahvamuusikat ja Alexandros Markease uudisteos „Freedom, She Yells!”. Viimatimainitud lugu ja samuti Mussorgski „Kiievi väravad” tsüklist „Pildid näituselt” olid muutunud olukorras ehmatavalt päevakajalised.Dirigentideks Corinna Niemeyer ja Aurélien Azan Zielinski.

Tihedatele proovidele vaatamata jõuti siiski ka linnaekskursioonidele, käidi Louvre ́is ja laevasõidul Seine`il. Jalutuskäigud õhtuses Pariisis, Eesti saatkonna külastamine ja Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamine uute sõpradega- kõik see lisas niigi emotsionaalsele reisile lisavärve. Kuid võimsaimaks

elamuseks jäi ikkagi kontsert ja ühine musitseerimine. Loodame, et projektile tuleb ka järg ning noortel tekib veel võimalusi esindada Eestit.

Soovijad saavad kontserti ka järele vaadata https://www.arte.tv/fr/arte-concert/ (The ODE concert)

Joole Kuljus-Triik