15. aprillil korraldas Rapla Muusikakooli Raplamaa klaveriõpilaste festivali Rapla Kultuurikeskuses. Festivali eesmärgiks oli edendada klaverimängu Rapla maakonnas ja tähtsustada klaveriõpinguid muusikakoolis, innustada lapsi tegelema selle huvialaga. Eriliseks tegi festivali sel korral repertuaar – esitati ainult Raplamaaga seotud heliloojate teoseid, kaasa arvatud muusikakoolide õpilaste ja õpetajate loomingut.
Esinesid Kehtna Kunstide Kooli, Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli, Kohila Koolituskeskuse ja Rapla Muusikakooli õpilased ja õpetajad. Festivali avas Rapla vallavanem Ilvi Pere. Päeva patrooniks oli palutud pianist Diana Liiv. Kontsert koosnes kahest osast. Esimeses osas, kus astusid üles Märjamaa Muusika- ja Kunstikool ning Kehtna Kunstide Kool, tuli ettekandele U. Sisaski Tähistaeva tsüklist lastele 2. vihik „ Jõulutäht Kapella“ ( Kehtna Kunstide kool ). Mängiti veel palasid sama autori eelpool nimetatud tsükli 1. vihikust ja tsüklist „Sodiaak“ op. 50. Õpilased Patricia Lyadnova ja Elisabeth Grišin ( mõlemad Märjamaalt) ning Anabel Paju (Kehtna) esitasid omaloomingulisi klaveripalu. Lisaks esitati E.Tambergi teoseid ning Rapla Muusikakooli õpilase Patrik Sebastian Undi ja õpetaja Jaan Vaidla loomingut.
Teises osas esinesid Kohila Koolituskeskus ja Rapla Muusikakool. Jällegi tuli esitusele U.Sisaski, A.Marguste teoseid, kuid enamiku just sellest kontserdiosast olid kirjutanud ja esitasid Rapla Muusikakooli õpilased: Kirke Teder „Aeg“ ja Nele Novek „Allikal“ ja „Etüüd“ ning tervelt 6 erinevat Patrik Sebastiani Undi teost. Samuti kõlas sama kooli õpetaja Illimar Leinfeldi „Elu meres“ tema õpilase Joosep Ringmäe poolt esitatuna. Saalisviibijad said nautida ka ansamblimängu: Mattias Hein koos ema Jana-Mare Rebasega (Kohila) improviseerisid kahel klaveril Moseri teemadel; Kristi Hinsberg ja Irina Troitskaja mängisid Rapla Muusikakooli õpetaja Ly Lääne poolt kirjutatud pala „Rõõmus kohtumine“ ja keelpillikvartett koosseisus Eliisabeth Rajasalu ja õpetajad Maiken Pajupuu, Ly Lääne ja Paul-Gunnar Loorand esitasid Patrik Sebastian Undi „Serenaad keelpillikvartetile ja klavessiinile“, kus viimati mainitud pilli mängis autor ise.DSC02098
Pärast kontserti oli kõigil kuulajatel võimalus anda hääl oma lemmikpianisti ja lemmik noore helilooja poolt. Kuulajad olid välja pakkunud 16 erinevat pianisti. „Lemmikpianistiks“ sai Aigi Niit (Kehtna) ning ühe häälega kaotas talle Patrik Sebastian Unt. Järgnesid Kirke Teder, Eleri Andok, Grete Urm ja Ketlin Kõiv. Lemmik noore helilooja valimised võitis väga ülekaalukalt (70% häältest) Patrik Sebastian Unt. Talle järgnesid Anabel Paju ja Kirke Teder.
Festivali võttis kokku päeva patroon, professionaalne pianist Diana Liiv DSC02112öeldes järgmist: „Väga tänuväärne teema – oma maakonnaga seotud heliloojad ja omalooming – aitäh, et selle peale tulite. Tase oli ühtlaselt väga tugev. Kõik esitused olid hästi läbi mõeldud ja hästi ettevalmistatud. Väga hea meel oli selle üle, et laste musitseerimisse olid kaasatud ka õpetajad ja lapsevanemad…. Väga meeldis U.Sisaski „Veevalaja“ mõlemas esituses. Kena kompositsioon oli see, et üks kontsert sellega lõppes ja teine algas…. Et Rapla Muusikakool selle peale tuli, et teha Raplamaaga seotud heliloojate ja õpilaste ning õpetajate loomingu kontsert, tundub mulle pärast tänast üritust üsna loomulik. Tunda on, et selles koolis on helilooming ja loomingulisus erilisel kohal. Nii palju loomingulist särtsu on seal!
Patrik Sebastian Undil on väga silmapaistev anne. Tema looming tuletas mulle meelde natukene ühe väga huvitava helilooja Hillar Kareva loomingut, kes on ka saksofoniga seotud, nagu Patrik…. See on väga hea märk, et sellised juba juurdunud stiilid on noorel heliloojal „käpas“, et saame rääkida stiilide äratundmisest. Jõudu Patrikule ja tuult tiibadesse! “DSC02087 Kõik festivalil osalenud koolid said Diana Liivilt kingituseks plaadi Eesti kammermuusikast koos temapoolse sooviga, et vahest annab see lastele ja õpetajatele veel uusi ideid ja inspiratsiooni.
Kõik esinejad said tänukirja ja üllatuse. Rapla Muusikakooli direktor, Rita Kikajon, ütles üllatust tutvustades järgmist:“ Sellele tassile said klaveriklahvid, millel pole otsa ega äärt, ehk me ei saa teada kus need täpsemalt lõpevad – see tähendab, et ka sinu klaverimängu oskusel, tahtmisel, võimel ja andel ei ole otsa ega äärt. Sina ise saad täpselt nii kaugele jõuda kui sa ise tahad! See tass võiks teile seda edaspidi meenutada ja olla tänasest päevast tore mälestus.“
Klaverifestivali toimumist toetasid: Eesti Kultuurkapitali Rapla Ekspertgrupp, Rapla Vallavalitsus, Rapla Kultuurikeskus ja Rapla Muusikakool.